Finlandia, Weinstein i narodziny antybiozykowego żalu

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W 1953 r. Dwóch pionierów w dziedzinie chorób zakaźnych, Maxwell Finland i Louis Weinstein, współautorzy napisali artykuł w czasopiśmie opisujący liczne niepożądane efekty wywołane chemioterapią antybiotykową, a następnie nową formą leczenia.1 Charakterystyczną dokładnością rozliczanie narządu z narządem: reakcje skórne, zapalenie wątroby, zaburzenie stanu psychicznego, nadwrażliwość, zapalenie żołądka i jelit i cała reszta. W tym czasie dostępna była tylko garstka antybiotyków: sulfa, penicylina, chloramfenikol i dwa związki tetracyklinowe – Aureomycyna (chlortetracyklina) i terramycyna (oksytetracyklina, produkt drugiej generacji związany z doksycykliną). Ich recenzja wymieniła tylko trzy odniesienia (jedną z nich była nieopublikowana praca Finlandii) i miała być jedyną współpracą w literaturze medycznej przez tych dwóch wspaniałych ludzi. Pod wieloma względami artykuł oznaczał oficjalny upadek antybiotyków z łaski. Nie dlatego, że ich zejście było niespodzianką; wcześniejsze doświadczenia z Salvarsanem, na przykład, były niczym innym jak płynnym żeglugą. A chemioterapia nowotworowa, także nowa w tamtym czasie, pokazała światu surową moc niektórych leków, które zabijają komórki rakowe, ale w tym samym szerokim ruchu, również w normalnych komórkach.
Ale oprócz przyznania antybiotykom ich prawowitego miejsca wraz z różnymi innymi narzędziami do pracy lekarzy, autorzy byli przewidywalni w przewidywaniu potencjalnych problemów. W części zatytułowanej Skutki bakteriologiczne i ich konsekwencje zauważyli bakterie dziwaczne, które były hodowane z płuc ludzi, którzy otrzymywali nowe leki przeciwdrobnoustrojowe przez zbyt długi czas, jak również na zjadliwe, a nawet śmiertelne inwazyjne infekcje drożdżowe dotykające tej samej grupy.3 Wiedzieli, że jest coś większego – że na każdym etapie postępu może pojawić się i pojawi się jakiś nowy problem. Ich komentarze były jednymi z pierwszych, które alarmują o prawdopodobieństwie, że – jak na ironię – antybiotyki mogą wprowadzić nowego potwora zdrowia, który, za funta, jest tak samo zły, jak wywołujące nędzę, ale stosunkowo przewidywalne staphy i streszczenia z przeszłości4.
W ciągu 60 lat od Finlandii i przeglądu Weinsteina nadal mocno niepokoiliśmy się o ryzyko uwolnienia organizmu z czasów ostatecznych. Przenieśliśmy się trochę bliżej tej budzącej lęk sytuacji, a nasza troska została podwyższona. W tym czasie rola specjalisty od chorób zakaźnych zmieniła się zasadniczo. Kiedyś byliśmy niezłomnymi mistrzami antybiotyków, błagając naszych kolegów, aby dawali je wcześniej i często. Ale coraz częściej znajdujemy się po drugiej stronie biznesu, jako oficjalni pastorzy o nadużywaniu i nadużyciach. Doszliśmy do przyjęcia prawie wiktoriańskiej postawy abstynencji – w rzeczy samej, aby utrzymać nasz zbiorowy apetyt w szachu, stworzyliśmy nawet program zarządzania antybiotykami. Rząd USA, zawsze przyciągany do parsymonu, zwrócił uwagę na nasze wygibasy: wkrótce Centra Medicare i Medicaid Services (CMS) mogą wymagać od lekarzy podania racjonalnych przesłanek dla każdego antybiotyku, o który się ubiegają w szpitalu.
Jakoś jednak, w naszym odskoku z powodu otaczającego nas bałaganu, wydajemy się nadmiernie przepraszać, lamentując nad straszliwą klątwą, jaką nasze improwizacyjne zarządzanie darem Aleksandra Fleminga sprowadziło na ludzkość
[podobne: prądy traberta wskazania, ewa dąbrowska dieta opinie, chirurg naczyniowy warszawa nfz ]

Tags: , ,

No Responses to “Finlandia, Weinstein i narodziny antybiozykowego żalu”

 1. Hightower Says:

  Mi tez pomagał przy zakwasach po ćwiczeniach

 2. Julia Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: spalacz tłuszczu[...]

 3. Gas Man Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

 4. Lord Pistachio Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: implanty zębowe ceny[...]

 5. Aleksandra Says:

  Ja polecam suplement wapń

 6. Zesty Dragon Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: przenośny koncentrator tlenu[...]

 7. Jester Says:

  no to niegroźne czy nie?

Powiązane tematy z artykułem: chirurg naczyniowy warszawa nfz ewa dąbrowska dieta opinie prądy traberta wskazania