Infekcje związane z tatuażami związane z tuszem – świadomość, diagnoza, raportowanie i zapobieganie ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ponadto producenci kosmetyków mają zapewnić bezpieczeństwo produktu przed wprowadzeniem go na rynek. Jednak FDA nie jest upoważniona do wymagania wstępnego wprowadzania danych dotyczących bezpieczeństwa od producentów, dystrybutorów lub sprzedawców produktów kosmetycznych, z wyjątkiem większości dodatków barwiących (barwników, pigmentów lub innych substancji stosowanych do nadawania koloru). FDA ma prawo do podejmowania innych działań w celu ochrony zdrowia publicznego. Na przykład agencja może przeprowadzić dochodzenie, zażądać od producenta wycofania produktów naruszających prawo i wydać listy doradcze. Agencja może również zażądać, aby Ministerstwo Sprawiedliwości przeprowadziło konfiskatę, zabroniło firmie lub osobie produkowanie lub dystrybucję produktów lub złożyło w imieniu FDA oskarżenie przeciwko firmom lub osobom odpowiedzialnym.
Kilka cech niegruźliczych prątków powoduje, że szczególnie ważne jest zwiększenie świadomości na temat tego typu infekcji związanych z atramentem tatuażowym. Niegruźlicze infekcje mykobakteryjne mogą być trudne do zdiagnozowania i leczenia. Powszechnie zgłaszane objawy takich infekcji związanych z tuszem do tatuażu obejmują zmiany składające się z czerwonych grudek wyłącznie w obszarach, w których skażony atrament został zastosowany. Objawy mogą być trudne do rozpoznania, ponieważ inne stany (np. Reakcje alergiczne) mogą przedstawiać podobne wyniki. Odzyskiwanie prątków może być trudne, często wymagające biopsji skóry, a do diagnozy mogą być potrzebne specjalne pożywki hodowlane. W zależności od zastosowanego podłoża może to zająć do 6 tygodni w celu identyfikacji organizmu. Z powodu tych problemów diagnostycznych, początkowo mogą być błędnie rozpoznane infekcje, a pacjenci mogą otrzymywać nieskuteczne terapie. Wybory antybiotyczne są ograniczone przez profil wrażliwości organizmu, a przedłużone leczenie może być konieczne, aby usunąć zakażenie. Co więcej, powikłania, takie jak wspólne zakażanie patogenami, takimi jak oporny na metycylinę Staphylococcus aureus, mogą stanowić kolejne wyzwanie dla pełnego powrotu do zdrowia pacjenta. Wiele osób dotkniętych niedawnymi epidemiami infekcji mykobakteriami, które otrzymały leczenie, otrzymało terapię makrolidową, na którą otrzymali pozytywną odpowiedź. Pracownicy służby zdrowia muszą zdawać sobie sprawę z objawów związanych z infekcjami mykobakteryjnymi wywoływanymi przez atramenty tatuażowe, z wyzwaniami związanymi z diagnozowaniem i leczeniem ich oraz z ich istotną rolą w zgłaszaniu takich przypadków do MedWatch.
Nawet jeśli dana osoba otrzyma tatuaż w salonie tatuażu, który zachowuje najwyższe standardy higienicznej praktyki, istnieje ryzyko infekcji spowodowanej użyciem zanieczyszczonego atramentu. Osoby, które otrzymują tatuaże, muszą być świadome tego ryzyka i powinny zwrócić się o pomoc lekarską, jeśli na miejscu tatuażu rozwiną się zmiany składające się z czerwonych grudek lub rozproszonej plamki żółtej. Konsumenci powinni patronować artystom stosującym techniki tatuowania sanitarnego i mogą potwierdzić, że ich atrament został poddany procesowi eliminującemu szkodliwe zanieczyszczenia mikrobiologiczne.
W świetle niedawnych wybuchów infekcji mykobakteriami związanej z tuszem do tatuażu, FDA zobowiązała się do podjęcia działań edukacyjnych i popularyzatorskich dla pracowników służby zdrowia, urzędników zdrowia publicznego, konsumentów i branży tatuażu
[więcej w: chirurg naczyniowy nfz warszawa, rehabilitacja bobath, poradnia psychologiczna ursynów ]

Tags: , ,

No Responses to “Infekcje związane z tatuażami związane z tuszem – świadomość, diagnoza, raportowanie i zapobieganie ad”

 1. Mr. Peppermint Says:

  najlepszy jest olej z konopi siewnej

 2. Emma Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: laboratorium[...]

 3. Olga Says:

  Zupełne lekceważenie nietoksycznych terapii

 4. The Dude Says:

  [..] Cytowany fragment: zabiegi spa[...]

 5. Alpha Says:

  Brednia brednię pogania

 6. Oliwia Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: seniorzy[...]

 7. Breadmaker Says:

  Kelp nigdy nie brałam,biorę od miesiąca Hashiforte

Powiązane tematy z artykułem: chirurg naczyniowy nfz warszawa poradnia psychologiczna ursynów rehabilitacja bobath