Lekarstwo na białaczkę dziecięcą: do wieku cudów ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zubrod był uroczy, poważny i dyplomatyczny. Jego poświęcenie metodologii naukowej przyniosło mu wielki szacunek wśród rówieśników w National Cancer Institute. Szczególnie wspierał dwóch głównych graczy w inicjatywie białaczki, którzy mieli myląco podobne nazwy. Jednym z nich był Emil Frei III, znany jako Tom; drugim był Emil Freireich, znany jako J. Zubrod, Frei i Freireich byli przekonani, że białaczka może zostać wyleczona. W latach 1955-1968 odnotowano fenomenalną liczbę sukcesów, w tym poprawę indukcji remisji, rozwój chemioterapii skojarzonej, udoskonalenie strategii leczenia podtrzymującego, profilaktykę ośrodkowego układu nerwowego i opiekę wspomagającą z transfuzjami płytek krwi. Te kliniczne punkty orientacyjne były wynikiem złożonego współdziałania idei, filozofii, intelektu i osobowości wśród trzech badaczy. Trzech innych naukowców odegrało ważną rolę w tych udanych wczesnych latach. W latach sześćdziesiątych Howard Skipper z Instytutu Kettering w Birmingham w stanie Alabama zainicjował serię badań dotyczących ilościowej biologii białaczki u myszy i jej perturbacji za pomocą chemioterapii. Skipper pokazał, że czas śmierci po leczeniu myszy był dokładnym wskaźnikiem liczby komórek białaczkowych pozostających na końcu leczenia. Obserwacje te doprowadziły do zrozumienia podstawowej zasady chemioterapii – a mianowicie eliminacji klonalnej.
Wieloośrodkowe badania kliniczne były silnie promowane przez Jamesa Hollanda, który rozpoczął leczenie białaczki w National Cancer Institute, a następnie przeprowadził się do Roswell Park Memorial Cancer Institute w Buffalo w stanie Nowy Jork. Holandia nadzorowała współpracę naukowców z National Cancer Institute i ogromną liczbę badaczy w szpitalach w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Ustanowienie ostrej białaczki grupy B, początkowo pod kierunkiem Frei, a następnie Holandii, umożliwiło śledzenie wyników u dużej liczby dzieci z białaczką oraz udokumentowanie stałych wzorców poprawy przeżycia w kolejnych badaniach klinicznych.
Trzecim ważnym badaczem był Donald Pinkel, który przeprowadził się z Roswell Park i został pierwszym dyrektorem St. Jude Children s Research Hospital w Memphis w stanie Tennessee. Przeglądane przez Pinkego i św. Jude a badania nad białaczką dziecięcą i jej traktowaniem jako specjalną misją. Ich osiągnięcia były oszałamiające. W latach sześćdziesiątych XX wieku centralny układ nerwowy stał się stopniowo coraz częstszym początkowym miejscem nawrotu. Z tego powikłania wyłoniła się koncepcja ośrodkowego układu nerwowego jako farmakologicznego sanktuarium . Strategie Pinkela dotyczące zapobiegania i leczenia białaczki ośrodkowego układu nerwowego były punktem zwrotnym dla prawdziwych wyleczeń, które widzimy dzisiaj.
Ta książka jest historycznie interesująca, przejmująca i pouczająca. Nie obejmuje historii niezliczonych innych niezmordowanych badaczy w innych częściach Ameryki Północnej i za granicą, którzy wnieśli wielki wkład, ale jest to reprezentatywne dla tego, co działo się w tamtej epoce. Jest posypany humorem i patosem, odzwierciedlając wzloty i upadki oraz sukcesy i niepowodzenia głównych bohaterów w ich bezwzględnej walce z białaczką Laszlo daje nam wgląd w informacje na temat oddziałów, laboratoriów, zaplecza i prywatnych biur, a także publicznego forum. Docelowi odbiorcy książki są niejasni, ale czytelnicy świeccy mogą ją rozumieć równie chętnie jak profesjonaliści. Książka kończy się serdecznym rozdziałem zatytułowanym The Lucky Ones , który zawiera referencje od pięciu osób, które przeżyły białaczkę dziecięcą, teraz dorośli, którzy otrzymali diagnozy w latach 1954-1977.
Melvin H. Freedman, MD
Szpital dla chorych dzieci, Toronto, ON M5G 1X8, Kanada

[więcej w: oferty pracy bydgoszcz olx, chirurg naczyniowy warszawa nfz, poradnia psychologiczna ursynów ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekarstwo na białaczkę dziecięcą: do wieku cudów ad”

 1. Papa Smurf Says:

  [..] Cytowany fragment: okulistyka[...]

 2. Florian Says:

  Polecono mi fototerapię

 3. Dropkick Says:

  [..] Cytowany fragment: psychoterapia wrocław[...]

 4. Karolina Says:

  Czy zawsze to wina pacjentów? Nie.

 5. Tola Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: gainer[...]

 6. Shadow Chaser Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

Powiązane tematy z artykułem: chirurg naczyniowy warszawa nfz oferty pracy bydgoszcz olx poradnia psychologiczna ursynów