Rachunek narodowej polityki badań medycznych – Stany Zjednoczone kontra Azja

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Od czasu założenia Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) i National Science Foundation (NSF) ponad sześć dekad temu, Stany Zjednoczone utrzymały znaczącą pozycję jako rządowy sponsor badań medycznych. Ten prymat jest jednak testowany przez potężne wyzwania gospodarcze. Proponowany budżet NIH na rok podatkowy 2013 zamroziłby finansowanie na poziomie podstawowym na poziomie z 2012 r., Utrzymując dziesięcioletnie niepowodzenie w dotrzymywaniu kroku rosnącym kosztom prowadzenia badań medycznych. Ogólne cięcia obowiązujące w ustawie o kontroli budżetowej (BCA) z 2011 r. Będą miały również wpływ na badania medyczne, a NIH, NSF i inni federalni sponsorzy badań utrzymają redukcje budżetowe o około 8% w przyszłym roku. Cięcia w finansowanych przez rząd badaniach będą miały negatywny długoterminowy wpływ na system opieki zdrowotnej i gospodarkę i mogą nieodwracalnie zagrozić pracy laboratoriów od dawna przyzwyczajonych do otrzymywania stabilnego wsparcia federalnego. Ponadto wielu badaczy medycznych może przekazywać swoją wiedzę i zasoby za granicą. W rzeczywistości, pięć wschodzących azjatyckich potęg gospodarczych lub technologicznych – Chiny, Indie, Korea Południowa, Tajwan i Singapur – już stosuje politykę badań medycznych, które wypełniają lukę stworzoną przez coraz bardziej restrykcyjne finansowanie ze Stanów Zjednoczonych.
Kilku amerykańskich ekonomistów uzasadniło zwiększenie budżetów badawczych na założeniu, że odkrycia medyczne mają wewnętrznie wysoką wartość ekonomiczną. Na przykład Murphy i Topel zasugerowali, że wyeliminowanie zgonów związanych z chorobami serca miało szacunkową wartość 48 bilionów dolarów, a zmniejszenie o 1% śmiertelności związanej z rakiem mogłoby zaoszczędzić 500 miliardów dolarów.1 Jednak poza tymi ambitnymi celami są bardziej praktyczne argumenty. faworyzowanie wsparcia dla badań medycznych.
Lokalne i regionalne korzyści gospodarcze są jednym z przykładów. Analiza przeprowadzona przez rodzinę USA w czerwcu 2008 roku pokazała, że w roku podatkowym NIH w 2007 roku prawie 23 miliardy dolarów w dotacjach i umowach wsparło ponad 350 000 miejsc pracy, przy czym każdy dolar wygenerował ponad dwa razy więcej w bezpośrednim wyniku ekonomicznym państwa w postaci towarów i usług. . NIH poinformował, że prawie milion Amerykanów pracuje w celach zarobkowych w 2008 r., Zarabiając 84 miliardy dolarów i wytwarzając 90 miliardów dolarów towarów i usług, zwiększając znaczenie zachowania pozycji USA jako centrum wiedzy dla badań medycznych. , Cięcia BCA w przyszłym roku mogą spowodować co najmniej 2500 mniej dotacji NIH, 33 000 mniej miejsc pracy i 4,5 miliarda dolarów strat w działalności gospodarczej3. Ponieważ budżet NIH stanowi mniej niż 1% ogólnych wydatków federalnych, decydenci muszą ponownie rozważyć, czy golenie 8% z nakładów NIH będzie miał zauważalny pozytywny wpływ na krajowy deficyt lub gospodarkę.
Rezygnacja z cięć w finansowaniu może obejmować zmiany w amerykańskiej populacji pracowników medycznych. W 2000 r. Krajowa Rada ds. Badań odnotowała zarówno ogólny niedobór badaczy medycznych, jak i niedostateczne fundusze dla naukowców pracujących w Stanach Zjednoczonych, co zbiegło się ze spadkiem liczby finansowanych wniosków o dotację NIH z 31% w roku podatkowym 2002 do 19% w 2010. Ta zmiana jest szczególnie ważna dla naukowców z tytułem doktora, którzy reprezentują większość Stanów Zjednoczonych
[podobne: ewa dąbrowska dieta opinie, ambisentencja, miesak kaposiego ]

Tags: , ,

No Responses to “Rachunek narodowej polityki badań medycznych – Stany Zjednoczone kontra Azja”

 1. Victoria Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do szpital[...]

 2. Mieszko Says:

  Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

 3. Dorota Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: medycyna portal[...]

 4. Mr. Fabulous Says:

  owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie

Powiązane tematy z artykułem: ambisentencja ewa dąbrowska dieta opinie miesak kaposiego