Wdrażanie Giełd Ubezpieczeniowych – Lekcje z Europy cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chociaż państwa są zrozumiałe skoncentrowane na kwestiach wdrażania związanych z giełdami i rynkiem ubezpieczeń, nie powinny zaniedbywać reform rynku zakupów. Powoduje to ryzyko dalszego zwiększania wydatków na opiekę zdrowotną, jak miało to miejsce w Holandii i Szwajcarii. Ponadto państwa powinny ułatwiać tworzenie systemu danych, który zawiera znaczące wskaźniki wydajności. W obecnie spolaryzowanym krajobrazie politycznym USA wymiana jest przez niektórych porównywana do rządowego przejęcia opieki zdrowotnej. Ale w Europie takie systemy są postrzegane jako prorynkowe – i jako takie są dość kontrowersyjne. Reformy te podlegają kompromisowi politycznemu i ustawodawczemu, a także sprzeciwowi publicznemu, co sprawia, że ich ostateczny kształt jest niepewny. Zwolennicy mogą tylko twierdzić, że reformy są w toku, a wyników nie można jeszcze ocenić.
Komunikat otrzeźwiający jest nieunikniony: chociaż wymiana pomoże w znacznym stopniu objąć uprzednio nieubezpieczonych ludzi, ograniczenie kosztów i poprawa jakości nie są oczekiwanymi rezultatami samych giełd. Doświadczenia Szwajcarii i Holandii sugerują, że reformy dotyczące świadczenia i zakupu opieki zdrowotnej są potrzebne wraz z wymianą ubezpieczeń zdrowotnych. Massachusetts, które ustanowiło pierwszą wymianę w Stanach Zjednoczonych, uznaje tę lekcję. Kontynuując w tym kierunku, zaledwie 3 tygodnie temu (31 lipca), ustawodawca stanu Massachusetts uchwalił ustawę, która ustanawia komisję monitorującą wzrost kosztów opieki zdrowotnej, tworząc zachęty dla szpitali i innych usługodawców do obniżania kosztów i zachęca do tworzenia odpowiedzialne organizacje opiekuńcze.
Tworzenie wymian to dopiero początek reform – obejmujących wszystkie trzy rynki (ubezpieczenie zdrowotne, zakupy w służbie zdrowia i świadczenia zdrowotne) – które są potrzebne do osiągnięcia większej wydajności i jakości w opiece zdrowotnej. Jak pokazują doświadczenia szwajcarskie i holenderskie, reformy te wymagają czasu i wymagają korekt w średnim wymiarze, a powinniśmy oczekiwać, że będą one w toku przez wiele lat z niepewnymi wynikami.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy funduszu Commonwealth.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health, Boston (EG, KS); oraz program stypendialny Commonwealth Fund Harkness (EG).

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. Enthoven AC. Historia i zasady zarządzanej konkurencji. Health Aff (Millwood) 1993; 12: Suppl 1: 24-48
Crossref Web of Science Medline
2. Przeglądy systemów opieki zdrowotnej OECD: Szwajcaria, 2011 r. Paryż: Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, 2011 r. (Http://dx.doi.org/10.1787/9789264120914-).

3. Schafer W, Kroneman M, Boerma W, i in. Holandia: przegląd systemu opieki zdrowotnej. Health Syst Transit 2010; 12: 1-228

4 Struijs JN, Baan CA. Integracja opieki poprzez pakietowe płatności – lekcje z Holandii. N Engl J Med 2011; 364: 990-991
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (5)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: prądy traberta wskazania, praca sochaczew olx, fala uderzeniowa katowice ]

Tags: , ,

No Responses to “Wdrażanie Giełd Ubezpieczeniowych – Lekcje z Europy cd”

 1. Lilia Says:

  marchewka kalorie nie ma za dużo,

 2. Maksymilian Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Catering dietetyczny Warszawa[...]

 3. Mindless Bobcat Says:

  ona zawiera maslan sodu

 4. New Cycle Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dieta na mase[...]

 5. Mad Rascal Says:

  Witam. Niedoczynność mam od urodzenia

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice praca sochaczew olx prądy traberta wskazania