Finlandia, Weinstein i narodziny antybiozykowego żalu ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nalegamy, że to wszystko nasza wina – superbakterie i Clostridium difficile oraz 100 000 osób, które podobno były zabijane każdego roku przez zabójczą mieszankę nieudolności, chciwości i bezdusznego podejmowania decyzji. Stojąc na barkach gigantów, takich jak Finlandia i Weinstein, wydaje się, że nie świętujemy cudownych postępów, które osiągnęliśmy, ale tarzaliśmy się w naszej nieudolnej nieudolności. Czyniąc to, promowaliśmy także pogląd, że dziedzina medycyny klinicznej jest znacznie prostsza niż w rzeczywistości. Pomimo naszych przekonujących twierdzeń, że jest inaczej, diagnoza infekcji jest niczym innym, jak tylko nauką ścisłą. W codziennym zamieszaniu, jakim jest opieka kliniczna, antybiotyki wiele razy uratowały nas. Praca z krwią, wyniki radiologii i badanie fizyczne codziennie deklarują swoje ograniczenia lekarzowi praktykującemu. Często, gdy jesteśmy zakłopotani i zagubieni w opiece nad pacjentem, na szczęście odwracamy się do recepty na antybiotyk. W razie czego. Tylko pycha uniemożliwia nam przyznanie, ile razy to podejście uratowało zdrowie naszych pacjentów i naszą reputację.
Czytanie Komplikacje wywołane przez środki przeciwdrobnoustrojowe jest zdrowym lekarstwem na współczesny blues leczniczy; artykuł przypomina nam, że chociaż popełniliśmy milion i jeden błąd po drodze, obecna opieka medyczna jest niesamowita. Finlandia i Weinstein okazują podziw, nawet gdy recytują swoją niemal nieskończoną listę skutków ubocznych i kładą podwaliny pod przyszłe pokolenia. W końcu byli świadkami świata sprzed antybiotyków, opisanego przez Brontës i Jane Austen, gdzie zwykły kaszel i chłód oznaczały zapalenie płuc, a zapalenie płuc oznaczało śmierć, lub po prostu. Podobnie jak dzisiejsi starsi klinicyści AIDS, widzieli, jak umierają niezliczeni pacjenci – ludzie, którzy, jak wiedzieli, przeżyliby, gdyby mieli proste szczęście, że urodzili się dziesięć lat później. Kiedy piszą: Byłaby to wielka błędna interpretacja celu tej prezentacji, aby sprawiać wrażenie, że omawiane czynniki terapeutyczne są szkodliwe i dlatego nie powinny być stosowane.
Ten oczywisty punkt wart jest pamiętania, że w jakiś sposób i nieprawdopodobnie antybiotyki grożą, że zostaną złoczyńcami, dołączając do tego innego zniesławionego cudu, szczepionki. W istocie już zapał tłumików antybiotykowych przypomina idée fixe niestety dużej grupy pacjentów i klinicystów, którzy uparcie i zdecydowanie sprzeciwiają się szczepieniu, które uratowało znacznie więcej istnień niż jakikolwiek inny wynalazek medyczny, w tym penicylinę i jej potomstwo.
Oczywiście istnieje zbyt wiele sytuacji, w których zbyt wiele antybiotyków jest podawanych pacjentowi zbyt długo, powodując ogromne problemy dla tego pacjenta i osób, które mają z nim bezpośredni lub pośredni kontakt. Istniejemy w delikatnym systemie opieki zdrowotnej, zamieszkałym przez chorych pacjentów i przytłoczonych lekarzy, który opiera się na strachu i wrażliwości. Przemyślane zarządzanie i samokontrola są niezbędne, podobnie jak utrzymywanie świadomości na temat szerszego obrazu ogólnospołecznych tendencji w oporności na antybiotyki.
Jednak antybiotykowi prohibicjoniści grożą obaleniem obecnej niepewnej równowagi, naciskając zbyt mocno w godnym, ale ograniczonym kierunku
[patrz też: chirurg naczyniowy warszawa nfz, praca sochaczew olx, twaróg wartości odżywcze ]

Tags: , ,

No Responses to “Finlandia, Weinstein i narodziny antybiozykowego żalu ad”

 1. Elena Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do mezoterapia[...]

 2. Jakub Says:

  zamiast zajadać się tabletkami przeciwbólowymi

 3. Konrad Says:

  [..] Cytowany fragment: stomatolog Bytom[...]

 4. Mr. Lucky Says:

  Sporo sie dowiedzialam

Powiązane tematy z artykułem: chirurg naczyniowy warszawa nfz praca sochaczew olx twaróg wartości odżywcze