Kiedy wygięta krzywa kosztów – Modernizacja przed recesją w wydatkach na opiekę zdrowotną cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nie stosujemy się do tego skrajnego poglądu, ale kładziemy większy nacisk na czynniki strukturalne. Wydatki na lekarzy i usługi kliniczne wzrosły szczególnie powoli, odkąd krzywa wygięła się w 2005 r. W okresie poprzedzającym recesję śledzimy to spowolnienie, aby spowolnić wzrost stawek opłat za leczenie w stosunku do ogólnych cen w gospodarce. W okresie po recesji podwyżki stóp płatności pozostały na niskim poziomie, a wzrost korzystania z usług lekarzy zmalał. Chociaż wielu obserwatorów spodziewa się, że wykorzystanie będzie odbijać się po odzyskaniu stabilności, nowe metody płatności zniechęcające do wysokiego poziomu wykorzystania również się rozpowszechniają. Oczywiście, wykorzystanie wzrośnie w 2014 r., Kiedy miliony nieubezpieczonych Amerykanów zyskają zasięg w ramach ustawy Affordable Care Act (ACA).
Czy niskie tempo wzrostu wydatków będzie kontynuowane, czy wydatki przyspieszą, tak jak miało to miejsce w erze zarządzania. Możliwe są pewne wzrosty w ciągu kilku następnych lat, ale spodziewamy się, że nadwyżka wzrostu utrzyma się średnio znacznie poniżej 1% (z wyjątkiem jednorazowego skoku związanego z rozszerzeniem zasięgu ACA). Powtarzający się szybki wzrost pod koniec lat 90. wydaje się mało prawdopodobny, dzięki ciągłym zmianom strukturalnym w systemie opieki zdrowotnej i naszej bardzo różnej sytuacji fiskalnej: nadwyżka budżetu federalnego pod koniec lat 90. zmniejszyła presję na rząd, aby ograniczyć zdrowie wydatki na opiekę; żadna nadwyżka nie jest dziś na horyzoncie. Ponadto w dobie zwiększonej przejrzystości cen sektor prywatny prawdopodobnie nie ratyfikuje znacznego przesunięcia kosztów.
Jeśli utrzymają się niższe stopy wzrostu, czy są one wystarczająco niskie. Ponieważ duża opieka zdrowotna jest finansowana ze środków publicznych, odpowiedź zależy od tego, ile jesteśmy gotowi zapłacić w podatkach i jakie wydatki przeznaczamy na przedmioty niezwiązane z opieką zdrowotną.5 Musi również wynikać z jasnego pojęcia, co Amerykanie uważają za dopuszczalne poziomy dostępu do i jakości opieki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 8 sierpnia 2012 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Centrum na rzecz Ekologicznych Wydatków na Zdrowie, Altarum Institute, Ann Arbor, MI.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Lowrey A. W nadziei na znak, wydatki na zdrowie spłaszczają się. New York Times. 29 kwietnia 2012 r .: A1.

2. Instytut Altarum. Wskaźniki ekonomiczne sektora gospodarczego krótko podsumowujące. 7 czerwca 2012 r. (# 12-06) (http://www.altarum.org/files/imce/CSHS-Spending-Brief_June%202012_060612.pdf).

3. Roehrig C. Sprawa śledzenia wydatków na zdrowie jako część potencjalnego PKB. Blog Forum Instytutu Zdrowia Altarum. 11 maja 2011 r. (Http://healthpolicyforum.org/post/case-tracking-health-pending-share-potential-gdp).

4. Kaufman K. Zginanie krzywej kosztów opieki zdrowotnej: więcej niż na pierwszy rzut oka. Blog poświęcony zdrowiu. 13 kwietnia 2012 r. (Http://healthaffairs.org/blog/2012/04/13/bending-the-health-care-cost-curve-more-than-meets-the-eye/.goback=.gde_1878748_member_107737725).

5. Roehrig C. Czy zrównoważony wzrost wydatków na zdrowie PKB + 0 . Blog Forum Polityki Zdrowotnej Altarum 7 czerwca 2012 r. (Http://healthpolicyforum.org/post/health-spending-growth-gdp0-sustainable).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (12)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: praca sochaczew olx, chirurg naczyniowy nfz warszawa, przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz ]

Tags: , ,

No Responses to “Kiedy wygięta krzywa kosztów – Modernizacja przed recesją w wydatkach na opiekę zdrowotną cd”

 1. The Flying Mouse Says:

  Article marked with the noticed of: sprzęt rehabilitacyjny[...]

 2. Leon Says:

  pacjent musi leżeć absolutnie nieruchomo

 3. Slow Trot Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: spalacze tłuszczu sklep[...]

 4. Gaja Says:

  nadciśnienie i cholestrol mozna opanować za pomocą taxivitalu

 5. Oliwier Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psychoterapia warszawa[...]

 6. Igor Says:

  Witam, tydzień temu wykryto mi niedoczynność tarczycy a mianowicie TSH 5,620

Powiązane tematy z artykułem: chirurg naczyniowy nfz warszawa praca sochaczew olx przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz