Lekarstwo na białaczkę dziecięcą: do wieku cudów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niezwykłym triumfem współczesnej medycyny jest lekarstwo na większość form nowotworów dziecięcych. Na przełomie wieków szacuje się, że na 900 osób pomiędzy 21 a 45 rokiem życia przeżyje raka u dzieci. Zdarzeniem definiującym, które zapoczątkowało to niesamowite osiągnięcie, było wyleczenie ostrej białaczki limfatycznej. Zasady leczenia wyniesione z badań nad białaczką dziecięcą zostały z powodzeniem zastosowane w leczeniu innych nowotworów. Pięćdziesiąt lat temu ostra białaczka limfatyczna w dzieciństwie zawsze była śmiertelna, ale obecnie ponad 75 procent dzieci z tą chorobą jest wyleczonych. Ten triumf nie pojawił się w konkretnym dniu, ani nie był wynikiem odkrycia specyficznego cudownego narkotyku . Zamiast tego stało się to możliwe dzięki niestrudzonym wysiłkom entuzjastycznej i oddanej grupy badaczy, którzy od lat pięćdziesiątych do Lata siedemdziesiąte, nastąpiły po serii planów bez planów , które przyniosły stałe, stopniowe ulepszenia. John Laszlo śledzi historię zwycięstwa nad białaczką, przeprowadzając wywiady z dziewięcioma lekarzami i naukowcami, którzy odegrali ważną rolę w tej historii. W ten czy inny sposób wysiłki wszystkich kluczowych graczy były ze sobą powiązane. Kilku badaczy powiązano z National Cancer Institute i ośrodkiem klinicznym, który otworzył w Bethesda w stanie Maryland w 1953 r. W czasach swojej świetności ośrodek ten był centrum badań nad rakiem. Jego personel składał się z niewielkiej grupy starszych naukowców, którzy byli wspierani przez współpracowników klinicznych, w tym Laszlo. Obecnie Laszlo, wiceprezes krajowy ds. Badań w American Cancer Society, dobrze znał wielu pionierów i przechwytuje ich osobowości i ich historie w nostalgiczny, zabawny i pouczający sposób.
Historia rozwija się wraz z przełomowym odkryciem Sidneya Farbera i jego współpracowników, że antagonista kwasu foliowego aminopteryna może indukować czasową remisję dziecięcej białaczki. Odkrycie, opisane w Journal w 1948 roku, było pierwszą dobrze udokumentowaną obserwacją korzystnego wpływu chemioterapii w leczeniu białaczki i rozpoczęło poszukiwanie leku. Joseph Burchenal z Memorial Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku szybko przeprowadził, z pomocą Farbera, rozpoczęcie własnej próby aminopterinowej, która dostarczyła potwierdzających wyników. Następnie Bachantal rozpoczął szeroko zakrojone testy chemicznych inhibitorów wzrostu guza u myszy. Kiedykolwiek produkt był skuteczny, byłby stosowany eksperymentalnie u pacjentów. Szczególnie satysfakcjonujący związek rozpoczął się między Bertchenalem a George em Hitchingsem i jego asystentką, Gertrude Elion, dwoma chemikami farmaceutycznymi, którzy pracowali w Burroughs Wellcome Company w Tuckahoe w stanie Nowy Jork. Hitchings i Elion opracowali szereg antagonistów puryn, których kulminacją było odkrycie w 1951 r. 6-merkaptopuryny. Lek natychmiast został przebadany przez BALTENAL u dzieci z białaczką i uznany za kolejny główny czynnik przeciwbiałaczkowy.
Sukcesy chemioterapeutyczne firmy BERGENAL przyczyniły się do opracowania silnie skoordynowanego programu badań nad ostrą białaczką w National Cancer Institute. C. Gordon Zubrod, który został mianowany dyrektorem klinicznym w 1954 roku, zatrudnił grupę młodych naukowców, aby zrealizować cel, jakim jest połączenie chemii, farmakologii i ilościowych badań klinicznych w celu ataku na białaczkę
[patrz też: pediatra ostrołęka, rehabilitacja bobath, drapak dla kota olx ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekarstwo na białaczkę dziecięcą: do wieku cudów”

 1. Agnieszka Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: nandrolon decanate[...]

 2. Łucja Says:

  Co jest w pakiecie takiego zabiegu

 3. Wanda Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu trening ems[...]

 4. Justyna Says:

  To sa oficjalne informacje medyczne

Powiązane tematy z artykułem: drapak dla kota olx pediatra ostrołęka rehabilitacja bobath